Květen 2007

Upozornění pro křivé obviňování!

29. května 2007 v 14:39 | Sisi12612 |  *Blog*
Nedám sem ten článek na dlouho, ale už se stalo spoustu mím kámoškám (i samozřejmě mně), že nás někdo křivě obvinil z toho, co jsme neudělaly.
Příklad:
• Někdo vymyslí nějakou soutěž. A co by se nestalo, možná pom nějakým měsíci i míň to napadne někoho jiného.. a dá tu soutěž taky, ale ten kdo jí vymyslí dřív se hned na něj stáhne a začne ho obviňovat a tim já říkám "křívě obviňující hovada". Když se třeba kouknu jinam na jiné blogy, tam jsout am ty soutěže dřív, než je on sám vymyslel a potom ten další!!

Takže, rada pro ty, kteří si myslí,ž e ten dotyčnej, co má něco stejnýho kopíruje:
• MYSLÍTE SI,Ž E MÁTE JEDINÝ SVOJÍ HLAVU A CO VYMYSLÍTE VY, TAK NA TO NIKDO NIKDY NEPŘÍJDE? TO JE FAKT DOST BLBÝ, NEMÁTE JEDINOU VY FANTAZII A MYŠLENÍ! Potom, když takhle obviňujete,t ak je to dost ubohé... dokud nemáte důkazy, že opravdu to vzal z vašeho nápadu, tak držte raději hubu, mohly by jste toho litovat!
A důkazy znamenají třeba:
• Pokud má stejný obrázek a vyzznáš s ev počítači a je to z tvého pc, klikneš na obrázek pravým tlačítkem a dáš VLASTNOSTI! Potom je tam adresa obrázku, odkaď to pochází, nebo si dej do HTML sloubku tvojí adresu, že když to zkopčí a dá na blog a klikne na text, je na tvém blogu!! Proto jsou tu takovéto finy!!


Takže schrnutí:
BEZ DŮKAZŮ NIKAM NELEZ A NEŽALUJ JAKO MALÉ VYPATLANÉ DĚTSKO (což nejspíš ještě jsi :D)

koniciakonicci.blog.cz

28. května 2007 v 17:29 | Sisi12612 |  Spřátelené stránky

Jdi na blog

Opravdu krásný blog, nemám co dodat.
Vzhled: Super
Články: Fajn
Přehlednost: Suprová
Majitelka: Taky fajn!
Ukázka blogu:
Odměna:

Cena od Katche (2)

27. května 2007 v 18:45 | Sisi12612 |  Moje výhry©

Cena od Katche (1)

27. května 2007 v 18:45 | Sisi12612 |  Moje výhry©

Komm mit in den Stall (Jumping)

27. května 2007 v 18:22 | Sisi12612 |  Hry on-line
Spustit hru

Ovládání:
• Šipky:
- ↑ přidání rychlosti (čím dýl držíš, tím je kůň rychlejší)
- ↓ ubírání rychlosti (čím dýl držíš, tím je kůň pomalejší)
- → doprava
- ← doleva
• Mezerník - skok (čím dýl držíš, tím vetší skok bude)

Obsah:
• Bez trestných bodů zkuz překonat všechny překážky (tím pádem neschoď překážku) a umisť se na nějakém místě. :)

Obrázek:

Poník Šimon a zlí jezdci

24. května 2007 v 21:11 | Sisi12612 |  Hry on-line
Spustit hru

Ovládání:
• Šipky:
- ↑ dopředu
- ↓ dozadu
- → vpravo
- ← vlevo

Obsah:
• Musíš sbírat podkovi a občas i nějakou tu mrkvičku (pamlsek). Přídá ti to body a nesmí Tě chytit zlí jezdci! Seber všechyn podkovičky a jdi do dalšího kola. Až nakonec dohraješ a podle skore se někde umístíš! =)

Obrázek:

Pony Pexeo

24. května 2007 v 21:04 | Sisi12612 |  Hry on-line
Spustit hru

Ovládání:
• myš

Obsah:
• Hra je jako klasické pexeo, ale je rozdíl, že tohle je v počítači. Musíš najít dva stejné obrázky.

Obrázek:

24/05/2007

24. května 2007 v 20:41 | Sisi12612 |  *Novinky*
Ahojky koňaři!

Blog:

• Jak vidíte a víte, tak jsem obnovila znova blog a snažím se o sto šest sem přidávat. Jenže to není lehké, jak si myslíte! Víte, co mi to dá práce opsat článek z knihy a ještě bez chyb? Je to celkem dřina a proto ani moc nestíhám!
• Až sem přidám více článků, zavedu i bleskovky a soutěže a začneme soutěžit o diplomy či jiné ceny!
• Jinak, prosím, jestli se vám bude líbit můj vtip k jednomu obrázku, hlasujte pro mě! Více zde

Já:

• Zjistily jsme s máti, že táta mámu podvádí! :(
• Mám volání 24 hodin denně a 7 dní v týdnů.. do všech sítí nejprv s kreditem a potom když ho provolám mám pořád volání "ZDARMA" do sítě O2! :)
• A co škola? Gutý! :)
Tak pápá!!

Appaloosa

23. května 2007 v 18:35 | Sisi12612
Původ: Plemeno vzniklo v kraji povodí řeky Palouse na severu Spojených států. Dnes se appaloosa chová v západních státech USA a Kanady, zajména va státě Alberta, kde je chvají indiání kmene Cree.
Výška: 145 - 155 cm.
Zbarvení: Nejnápadnější na appaloosovi je jeho zbarvení. Různé varianty dělíme na následující typy:
- Leopard: bílá kůže se skvrnami rozesetými po celém těle.
- Few-spot: celý bílý pouze s několika tmavými skvrnami.
- Snowflake: tmavá kůže se světlými skrvrnkami pocelém těle.
- Blanket: tmavý kůň s bílím " pláštěm " na zádi se skvrnemi nebo beze skvrn.
- Roan: prokvetlý ( chlupy jsou převážně tmavé a prokvetlé bílými chlupy ), s pláštěm nebo bezpláště na zádi.
Charakter: Appaloosové jsou neobyčejně vytrvalí, nanároční a mají dobrou, klidnou a pracovitou povahu.
Exteriér: Hlavy je široká, oko je jiskrné. Uši jsou, tak jako u všech amerických plmen, malé a špičaté. Krk je svalnatý, hrudník široký. Appaloosa má kulatou, silnou záď s vysoko nasazeným ohonem. Žíně jsou velmi jemné.
Možnost využití: Hodí se pro všechny westernové disciplíny. Díky přítelské povaze je velmi oblíbený jako spolehlivý jezdecký kůň.
Chody:
Jako typický western. kůň má appaloosa příjemný cvals vysokým akcelaračním potenciálem. Dále je talentovaný skokan.
Zajímavosti: Jméno appaloosa je odvozeno z kraje, z kterého toto plemeno pochází, tj. z okolí řeky Palouse (na severu Spojených států). Pravděpodobně to byli španělé, kdo v 17. století přivezů španělské a neapolské koně se skvrnitou srstí do Deverní Ameriky. Indiaání kmene Nez-Percé, kteří žili v udolí řeky Palouse, později vyšlechtili různobarevné koně pro válečné potřeby a lov. Tito koně se nazývali palouse horses. Tento název byl zkomolen jako "a Palouse horse" a později pozměněn na konečný appaloosa. Dnešní appaloosové jsou v podstatě kříženci Palouse horse a Quater horse.

Andaluský kůň

23. května 2007 v 18:18 | Sisi12612
Původ: Španělsko - Andalusie, provincie Cádiz, Sevilla, Medina Sodonia. Hřebčín - Jerez de la Frontera.
Výška:
155 - 161cm.
Zbarvení: Typické zbarvení je bílé (bělouš ), ale může být i hnědák nebo vraník.
Charakter: Andalusan je poctivý, hrdý, inteligentní s ohnivým temperamentem. Je pracovitý a velmi učenlivý.
Exteriér:
Andalusan vypadá velmi elegantně a je to atraktivní kůň. Hlava je delší a často mívá lehký klabonos. Veliké oči jsou plné výrazu. Andalusan má dlouhou hustou hřívu, malé uši a výrazné osvalení. Kohoutek je nízký a kulatý tak jako záď. Ohon bývá nízko nasazený. Končetiny jsou silné s kratší holení a spěnkou. Žíně ohonu i hřívy jsou hedvábně jemné.
Možnost využití:
Andalusan je lehčí jezdecký kůň a výborný drezurní kůň. S příměsí krve anglického plnokrevníka nebo angloaraba je to také dobrý skokan. Populární je jako cirkusový kůň.
Chody:
Pohyb je velmi vznosný, chody jsou málo prostorné, ale pravidelné s vysokou akcí.
Zajímavosti:
Nedorozumnění týkající se vzníku tohoto plemene spočívá v přesvědčení, že předkem andalusana je arabské plemeno.Španělsko je možná právě to místo, kde v době ledové koně zcela nevymřeli. Je možné zde nalést kresby koní na skalních stěnách, které zde vytvořil člověk v období neolitu. Dávný předek andalusana by měl být sorraia pony - plemeno, které stále existuje. Do 15. století se chovu andalusana věnovali zejména kartuziánští mniši. Tito mniši vyšlechtily lehčí typ koně, který nese jméno andaluský kartuzián. U koně andaluského tedy rozlišujeme dva typy. Původní barokní typ je mohutnější s hrubšími končetinami, než jaké má většina jezdeckých plemen. Druhý typ - kartuziánský - má lehčí stavbu těla.
Zdroj:
Encyklopedie KONĚ - Josée Hermsen
Str. 16-17

Anglický plnokrevník

22. května 2007 v 21:47 | Sisi12612
Původ: Anglie
Hůlová výška: Do 170 cm.
Zbarvení: Angličtí plnokrevníci existují ve všech základních barvách.
Charakter: Angličtí plnokrevníci jsou známí svou odvážnou, bojovou a aktivní povahou.
Exteriér: Všeobecně je plnokrevník ušlechtilý, elegantně stavěný kůň. Tělo je svalnaté, silné, a přesto jemné. Hlava je ušlechtilá s rovným profilem a s bystrým okem. Dlouhý krk je mírně klenutý a přechází ve výrazný kohoutek. Hřbet je kratší a pevný. Záď je silná a bývá rovná nebo mírně sražená. Končetiny jsou suché a výborně stavěné. Pod jemnou kůží jsou zřetelně znát cévy, srst je hedvábně jemná.
Mnoho využití:
Anglický plnokrevník je známý svou výkoností v dostihovém sportu. Mimo to je toto plemeno vhodné i pro drezuru, skokové ježdění i pro lov.
Chody: Díky stavbě těla má anglický plnokrevník prostorný krok, prostorný a plochý klus a vynikající cvalové a skokové schopnosti. Anglický plnokrevník je nejrychlejší ze všech plemen.
Zajímavosti: Zakladatelé chovu anglického plnokrevníka jsou tři hřebci arabského původu, kteří byli odvezeni do Anglie v 17. a 18. století. Jejich zvučná jsména znějí: Byerley Turk, Darley Arabian a Godolphin Barb. Tito hřebci byli kříženi s domácími dostihovými klisnami. Jejich potomci vykazovali takové schopnosti, že jejich popularita dostihů úchvatně stoupala. Dostihové závodiště v Newmarketu a v Ascotu jsou přímým výsledkem stoupající popularity. Kůň se může nazývat plnokrevníkem pouze tehdy, pokud všichni jeho předkové pocházejí z koní, kteří jsou zapsáni v hlavní plemené knize -- General Studbook -- v Anglii. Plnokrevníci se používají všude na světě ke zlepšení a zušlechťování různých plemen.
Zdroj:
Encyklopedie KONĚ - Joseé Hermsen
Str. 26-27

Arabský plnokrevník

22. května 2007 v 21:41 | Sisi12612
Původ: Arabský plnokrevník pochází ze severní Afriky a okolního Východu - zejména z Egypta. Arabským plnokrevníkem nazýváme pouze ty koně, kteří prokazatelně pocházejí z arabských koní importovaných z těchto oblastí.
Hůlková výška: 140 - 150 cm
Zbarvení: Arabové jsou hnědáci, ryzáci nebo bělouši, vzácněji vraníci. Bílé odznaky na nohách a na hlavě jsou časté.
Charakter: Arabové jsou velmi inteligentní a vynikají vytrvalostí. Jsou známí svým ohnivým temperamentem.
Exteriér: Hlava je nejnápadnější znak araba. Je poměrně krátká, široká v čele a úzká v nosní partii. Nozdry jsou široké, velmi jemné a citlivé, profil hlavy je konkávní. Hlava je díky této konkávní linii výborným příkladem takzvané štičí hlavy. Malé špičaté uši se skoro dotýkají, oči jsou široce otevřené a velmi expresivní. Charakteristický je také ladně klenutý krk a relativně široká hruď. Postoj nohou bývá někdy slabší stránkou. Arabští koně mají vysoko nasazený ocas, který nosí v nápadném vysokém oblouku. Přestože je arab dobře osvalený, neváží víc než 500 kg.
Možnosti využití: Arab je velmi elegantní jezdecký kůň a také výborní dostihový kůň. Mimo to se používá v chovu pro zušlechtění různých plemen. Arabský kůň byl důležitým zakladatelem chovu anglického plnokrevníka.
Chody: Arab je známy svými elegantními pohyby, které vyniknou zejména ve cvalu. V klusu se arab pohybuje velmi harmonicky a uvolněně. Krok není zrovna nejsilnější stránkou tohoto plemene.
Zajímavosti: Existenci arabského plemene zmiňují prameny staré více něž pět ticíc let. Mnoho moderních teplokrevních plemen je často přes anglického plnokrevníka ovlivněno arabskou krví. Arabští koně dnes chovají po celém světě. Tak, jak se dá předpokládat u plemene, které se po staletí vyvíjelo a udrželo v tvrdých podmínkách pouště, je arabský kůň velmi odolný a vytrvalý. Lidová pověst praví, že sam Alláh stvořil tohoto koně z jižního větru. Prorok Mohamed kázal udržet toto plemeno čisté. Staří Řekové byli přesvědčeni, že bůh moří Poseidon vykouzlil zvíře z mořských vln. Ať už to bylo jakkoliv, již od pradávna jsou lidé přesvědčení o vyjímečnosti arabského plemene.
Zdroj:
Encyklopedie KONĚ - Josée Hermsen
Str. 20-21 :)


!Vítej!

22. května 2007 v 21:24 | Sisi12612 |  *Blog*
Je tu druhá verze blogu konsky-net.blog.cz!
Články budou jenom a jenom moje. Originální a když už teda nějaký jiný článek, tak ale se zrojem! A poprosim mnohé z vás, když už teda budete kopírovat z mého blogu, tak se svolením.. a hlavně uvádějte ZDROJ!
Odkuď čerpám:
• Enciklopedie KONĚ - Josée Hermsen
• KONĚ - Helena Kholová a Jan Hošek
• Začínáme jezdit na koni KONĚ - Fragment
• Internet - úryvky které poskládám nebo článek, ke kterému uvedu zdroj
• Vlastní zkušenosti
Mám dálší +sko:
Píšu plemena z Enciklopedie KONĚod Josée Hermsena a obázky mám z http://horses-online.cz a kvůli malým konfliktům a nedorozuměním vám budu pod článek psát přesně stranu v knížce. :)